علاقه‌ای ندارم

معمولا در بازاریابی بانک اطلاعات ساختمان و مشاغل با این جمله مواجه می شوید : “علاقه‌ای ندارم”
شما می‌توانید خیلی با احترام و مشتاق بپرسید چرا اینطور فکر می کنید؟ یا اینکه می‌توانید جمله را تکرار کنید ( طوری که فکر کنند شما گیج شده ‌اید) بعضی مواقع مردم بعدازاین کار شروع به توضیح می‌کنند. اما اگر باکسی صحبت کنید و به شما بگوید که علاقه‌ای ندارد پس حتماً شما برای او جالب نیستید و کار از کار گذشته است.
شما پشت تلفن تنها ۱۰ تا ۲۰ ثانیه برای برقراری جلب توجه طرف مقابل وقت دارید و اگر موفق نشوید دیگر کاری از دستتان ساخته نیست؟
شما نخواهید توانست اطلاعات زیادی را در این وقت کم انتقال دهید اما می توانید انرژی، اعتماد به نفس و اشتیاقتان را نشان دهید. کلمات شما باید به سرعت طرف مقابل را تسخیر کند.
از لحظه ای که او سلام می کند شما فقط باید کاری کند تا توجهش جلب شود و مشتاق شود تا بیشتر بشنود. اگر این کار را نکنید دیگر با شما حرف نخواهند زد و خواهند گفت که علاقه ای ندارند و یا حتی تلفن را روی شما قطع کنند.
کلمات شما باید به سرعت طرف مقابل را تسخیر کند.
برای این کار از خودتان بپرسید: به چه کسی زنگ زده ام؟ چرا باید علاقه داشته باشند؟ شما به یک نکته مهم احتیاج دارید که وقتی طرف مقابل بشنود علاقه مند شود.
از خودتان بپرسید: چه چیزی برای مشتری مهم است. آنها چه سودی خواهند برد؟ چطور زندگی مشتری را راحت تر و سودمندتر کنم؟ پس قبل از اینکه حتی تلفن را بردارید از خودتان بپرسید که چرا مشتری باید به حرف من گوش کند؟ اگر جواب را پیدا کردید دیگر با جمله ” علاقه ندارم” مواجه نخواهید شد.

نظرات کاربران