مجوز تاسیس داروخانه ها در مناطق مرفع تهران

احداث داروخانه بدون نیاز به دارو و بیمه 940 میلیون تومان، پروانه احداث داروخانه در تمامی مناطق تهران فقط با 920 میلیون تومان، واگذاری مجوز داروخانه در بهترین مناطق تهران اعم از شهرک غرب و امکانات ویژه، تابلو خور در با بهترین لوکیشن، صاحب بهترین و مجهز ترین داروخانه در تهران شوید فقط با 900 میلیون تومان. اینها تنها گوشه ای از آگهی های خرید، فروش، رهن و اجاره تاسیس و راه اندازی داروخانه ها در سطح شهر تهران می باشد. سرمایه گذاران همه روزه هزاران آگهی از احداث و تاسیس داروخانه را تبلیغ می کنند. به علاوه این سرمایه گذاران در کنار مجوز داروخانه، داروخانه ها را بر طبق آدرس و کروکی که دارند به قیمت های بسیار عمده و میلیاردی می فروشند.

به عنوان نمونه مجوز تاسیس داروخانه در منطقه قرچک به ارزش 700 میلیون تومان می باشد، این رقم در مناطق مرفع تهران تا 18 تا 20 میلیارد تومان نیز می رسد. مجوز ها در اکثر موارد در دست سرمایه گذاران و دلالان است. دریافت مجوز داروخانه به این صورت است که دلالان و یا سرمایه گذاران با مدرک فارغ التحصیل داروسازی پروانه احداث و راه اندازی داروخانه را اجاره می کند و به جای آن داروسز به عنوان مسئول فنی در داروخانه مشغول به فعالیت می شود.

این معامله ای است که بین داروساز و سرمایه گذار منعقد می گردد که از لحاظ قانونی نیز هیچ مشکلی ندارد. شما می توانید برای دریافت لیست داروخانه های تهران روی لینک کلیک نمایید.

اما یکی از مشکلاتی که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است این است که دریافت مجوز تاسیس داروخانه گاهی دهه ها به طول می انجامد، از همین رو مجوز احداث و راه اندازی یک داروخانه در مناطق مختلف تهران گاهی بسیار ارزش پیدا کرده است و بازار این حوزه بسیار داغ است.

دکتر خویی در این باره می گوید: "در شرایطی که داروخانه ها بدون محدودیت و در نظر گرفتن حد نصاب جمعیتی و رعایت فاصله در نقاط مختلف شهر احداث و راه اندازی شوند، نقش مهمی را در فساد ایجاد می کند."

نظرات کاربران