آشنایی با وضایف پزشک عمومی

پزشکان عمومی می توانند تشخیص بدهند، نظر بدهند، معالجه کنند و یا حتی برای شرایط های مختلف پزشکی یا احساسی ارجاع دهد. یک پزشک عمومی می تواند در بسیاری از بیماری های موثر بر دستگاه های قلبی عروقی، تنفسی، گوارش، غدد درون ریز و بسیاری دیگر نظر بدهد و درمان کند.

پزشکان عمومی می توانند آزمایش های متنوعی را متناسب با وضعیت افراد صورت گیرد. تمامی این آزمایشات در برگیرنده آزمایشات بالینی نوار قلب ECG ، آزمایش ادرار U/A، میزان قند خون ، آزمایش مدفوع است.

شایان ذکر است، پزشکان عمومی دانش بسیار زیادی درباره علائم فعلی، شروع آن ها، درباره آن ها، تسکین یا تشدید عوامل و آزمایش های قبلی و درمان های صورت گرفته سوالاتی بپرسد. شما می توانید برای اطلاع از لیست پزشکان تهران، لیست پزشکان تبریز، لیست پزشکان اصفهان و... روی لینک کلیک نمایید. اطلاع از لیست پزشکان شهرهای مختلف ایران می تواند کمک زیادی به شما بدهد.

صابر فرخی، نماینده کارگروه پزشکان عمومی شاغل در بیمارستان ها در انجمن پزشکان ایران در باره پزشکان عمومی در مصاحبه با یکی از خبرگذاری های کشور می گوید: "اصلی ترین مشکل پزشکن عمومی شاغل در بیمارستان ها و اورژانس شامل نداشتن وضایف مدون، دیده نشدن جایگاه پزشک، تهیه نشدن قراردادهای یک شکل از سوی انجمن نظام پزشکی و بسیاری دیگر از مسائل است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در ادامه تاکید کرد؛ پزشکان عمومی شاغل در بیمارستان ها با تهدیدات و فرصت هایی مواجه هستند که کار حرفه ای و تخصصی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. خطر مشکلات قانونی و انتظامی, عدم تناسب دست مزد ها و دید ناکارآمد آموزش در وزارت بهداشت از اصلی ترین تهدیدات این حرفه محسوب می شود.

پزشکان عمومی شما را بر اساس مشکلاتتان معاینه می کنند و برخی از پزشکان عمومی می توانند با نگاه کردن به ناخن های شما، دست ها، پوست چشم و همچنین دهان سرنخ هایی را با خود به همراه داشته باشند.

نظرات کاربران