داروخانه های توزیع کننده داروهای کرونا در تهران

با توجه افزایش دوباره روند سعودی ابتلا به کرونا، مدیر کل دارو و سازمان غذا و دارو کشور اعلام کرد تعداد داروخانه هایی که نسخه بیماران کرونایی را توزیع میکنند افزایش یافته است و تعداد آن به 8 مرکز رسیده است.

غلام حسین مهرعلیان در مصاحبه با یکی از خبرگذاری های گفت؛ به دلیل اینکه محدودیت داروخانه هایی که دارو را توزیع می کنند و ازدحام مردم برا دریافت دارو درحال افزایش است، از این جهت از امروز تعداد داروخانه ها به 8 داروخانه افزایش پیدا کرد.

وی همچنین اضافه کرد که توزیع این داروها در داروخانه های منتخب تهران فقط محدود به بیماران بستری در بیمارستان ها خواهد بود و برای بیماران سرپایی حذف می شود. شما می توانید برای اطلاع از لیست داروخانه های تهران و لیست پزشکان تهران روی لینک کلیک نمایید.

جالب است بدانید در ابتدا داروی اوسلتامیوتر یا تامیفلو برای بیماران ابتلا به کرونا تجویز می شد که امروزه تجویز آن بیماران کرونایی ممنوع شده است. این نوع بیماری داروی مشخصی ندارد و از داروهای ضد بیماری ایدز و یا داروهای برای درمان مالاریا برای بهبود آن استفاده می شود. همچنین سازمان غذا و دارو کشور در تلاش است داروخانه هایی که داروهای این نوع بیماری را تجویز می کنند از بیماران خاص جدا شوند.

روز گذشته ویدویی در فضای مجازی دست به دست می شود که در آن ازدحام مردم را در یکی از داروخانه های شمال تهران برای دریافت دارو نشان می دهد که این خود می تواند عامل اصلی این نوع ویروس کشنده باشد.

اسامی داروخانه های بیماران کرونایی

داروخانه شهید کاظمی

داروخانه هلال اهمر در خیابان تهران پارس

داروخانه هلال اهمر در خیابان طالقانی

داروخانه هلال اهمر در خیابان سوم خرداد

داروخانه بیماران خاص در خیابان استاد نجات الهی

داروخانه دکتر علی هوشمند

داروخانه 29 فروردین در خیابان کارگر جنوبی

نظرات کاربران