چه پزشکانی مجاز به انجام جراحی زیبایی هستند؟

جراحی زیبایی یکی از محبوب ترین نوع جراحی در کشور است و بسیاری از عمل های زیبایی در کشور غیر ضروری صورت می گیرد. هر فردی قبل از اینکه بخواهد عمل زیبایی را انجام دهد باید با پزشک خود مشورت کند. عمل زیبایی باید می بایست توسط پزشکان متخصص در فضای بیمارستانی صورت بگیرد. در برخی از جراحی های پزشکی با جراحت و صدمات گوناگونی مواجه شده اند.

جالب است بدانید برخی از پزشکان عمومی نیز در وارد این حرفه تخصصی شده اند که این امر تبعات مختلفی را به دنبال دارد. بسیاری از بیماران بدون توجه به تخصص پزشک و بدون بررسی نحوه کارکردش تصمیم به عمل جراحی می گیرند که خطرات مختلفی را به دنبال دارد.

از جمله این خطرات می توان به آمبولی، خونریزی، حساسیت به دارو و حتی در برخی از موارد منجر به مرگ بیمار شود. عباسعلی پوربافرانی در خصوص افزایش عوارض ناشی از جراحی زیبایی به دللی فعالیت افراد غیر حرفه ای و غیر مجاز اظهار کرد: بخش اول این موضوع مربوط به مردم است چرا که اگر پزشکی تمام مجوز های لازم را از سازمان های متولی اخذ کند در طلبی مشخص فعالیت خواهد کرد و مردم نیز باید بر همین اساس پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنند. شما می توانید برای اطلاع از لیست پزشکان تبریز، لیست پزشکان اصفهان و لیست پزشکان کرج در تمامی حوزه های پزشکی به ویژه حوزه جراحی زیبایی روی لینک کلیک نمایید.

شایان ذکر است که رشته تحصیلی تحت عنوان متخصص جراحی زیبایی اصلا وجود ندارد عناوین شغلی اعم از پلاستیک صورت، پلاستیک بینی، پلاستیک سینه و... که در تبلیغات پزشکی دیده می شوند کاملا غیر واقعی هستند. این عمل ها باید توسط کسانی انجام شود که دوره های آموزشی را گذرانده باشند و مدرک آن ها توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلانی ایران تایید شده باشد.

نظرات کاربران