خدمات جدید پزشکی در داروخانه ها

دکتر محمدرضا شانه ساز در واکنش به برخی انتقادات به سند خدمات نوین دارویی که اخیرا از سوی این سازمان تدوین شده است که در گفت و گو به یکی از خبرگذاری های مطرح کشور گفت، درباره سند نوین داروخانه ها جلسه ای خوبی با سازمان نظام پزشکی و آقای دکتر ظفرقندی ریاست این سازمان داشتیم. وی همچنین درباره مفاسد سند نوین خدمات دارویی ارتباطی به کار پزشکان ندارد و دخالت در کار پزشک محسوب نمی شود.

در شرایطی که پیش از این دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرده بود، که حدود 30 درصد بار مراجعات به داروخانه ها بدون داشتن نسخه و بدون مراجعه مجدد به پزشک است تا این طریق افراد بتوانند هزینه های خود را کاهش داده و پول ویزیت را پرداخت نکنند؛ و از این موضوع نیز ابراز نگرانی کرده بود، سند جدید خدمات سلامت از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است که انجام این طرح موافقان و مخالفان زیادی داشته است.

در کشور 13000 داروخانه وجود دارد که بخش اعظمی از آن به صورت خصوصی اداره می شود. از این جهت دکتر حریرچی تاکید کرد کرد که در این حوزه باید به سمتی برویم که درآمد داروخانه ها بیشتر از براساس ارائه خدمات باشد، نه فروش و صرف دارو. شما می توانید برای مشاهده شماره داروخانه های تهران روی لینک کلیک نمایید.

درباره خدمات جدید پزشکی چندی پیش مدیر کل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سند جامع خدمات پزشکی مسئله مهمی است و باید از آن دفاع کرد، تاکید کرد؛ نظام سلامت صنفی فکر نمی کند و وزارت بهداشت نباید به این موضوع صنفی فکر کند. شما می توانید برای مشاهده لیست پزشکان در شهرهای مختلف اعم از لیست پزشکان در تهران و لیست پزشکان در مشهد روی لینک کلیک نمایید.

 

نظرات کاربران