وظایف پزشکان ارتوپدی چیست؟

یکی از سوالاتی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است وظایف پزشکان ارتوپدی است و بسیاری از افراد سوال می پرسند که کار پزشکان ارتوپدی چیست و جراح ارتوپدی کجا را درمان میکند؟

ارتوپدی شاخه ای جراحی است که رد حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم های حرکتی در برگیرنده استخوان ها، مفاصل و دیگر بافت های بدون است.

دست ها و پاها، کمر و گردن، لگن و دروهای این بخش از اندام های بدن و محدودیت های حرکتی و تغییر شکل اندام ها و لگن در حوزه فعالیت پزشکان ارتوپدی محسوب می شود. در کشورمان متخصصان زیادی در حوزه پزشکی ارتوپدی مشغول فعالیت هستند که برای مشاهده لیست پزشکان تبریز، لیست پزشکان تهران، لیست پزشکان اصفهان روی لینک کلیک نمایید.

وظایف پزشکان ارتوپدی

جراحان ارتوپدی برای درمان اکثر قسمت های عضلانی اسکلتی آموزش های لازم را می بینند. آن ها همچنین ممکن است در حوزه های دیگر همانند تروما، انکولوژی، پزشکی ورزشی، جراحی ترمیمی و یا اطفال تخصص داشته باشند و خدمات ایده آلب را به بیماران ارائه دهند.

از دیگر کارهایی که در حیطه وظایف پزشکان ارتوپدی می توان اشاره کرد که درمان خراب شدن مفاصل بدن همانند آرتروز، ساییدگی مفاصل و تومورهای استخوان و بافت های نرم اندام اشاره کرد.

پزشکان ارتوپدی برای درمان بیماری های مختلف ساعت ها مطالعه می کنند و مدام در دوره های آموزش پزشکی، کنفرانس ها و سمینارهای پزشکی شرکت می کنند. جالب است بدانید این نوع پزشکان هر 10 سال یکبار، فرآیند دقیقی را برای کسب مجدد گواهینامه می گذرانند.

بسیاری از پیشرفت های جراحی ارتوپدی از تجربه در طول جنگ های جهانی بدست آمده است و از آن زمان تا کنون این پزشکان به سمت تکنیک های پیشرفته در حوزه ارتوپدی برداشته اند. یکی از جالب ترین روش های پیشرفته که در این حوزه می توان به آن اشاره کرد جایگزینی مفصل است که به جای آن یک مفصل مصنوعی استفاده می شود.

نظرات کاربران