آیا فروش لوازم آرایشی در داروخانه ها مجوز دارد؟

معاون فنی نظارت سازمان نظام پزشکی در مصاحبه ای با یکی از خبرگذاری های کشور در خصوص فروش لوازم آرایشی در داروخانه ها اعلام کرد؛ در صورتی که فروش لوازم آرایشی در مکانی به غیر از داروخانه ها به فروش برسد و عرضه شود، سلامت این محصولات را دچار مشکل می کند.

همچنین وی افزود فروش این لوازم آرایش در داروخانه ها نظارت کافی را ایجاد می کند و فروش و یا عدم فروش این نوع لوازم هیچ گونه ارتباطی با سازمان نظام پزشکی کشور ندارد. شما می توانید برای مشاهده لیست داروخانه های تهران روی لینک کلیک نمایید.

فروش لوازم آرایشی در داروخانه ها در مکانی به غیر از داروخانه ها سبب می شود سلامت این محصولات دچار اختلال شود و همین امر منجر به ایجاد تقلب در داروها می شود.

این درحالی است که رییس اتحادیه فروشندگان لوازم بهداشتی در شهرستان زنجان افزود: عرضه محصولات آرایشی در داروخانه هایی باید صورت پذیرد که دارای مجوز پروانه کسب باشند. وی همچنین تاکید کرد: اجناس قاچاق بدون برچسب شبنم، گران و کنترل نشده در داروخانه ها به متقاضیان عرضه می شود.

در حال حاضر نو دو هفت مرکز فروش این محصولات در شهرستان زنجان فعال هستند  که این مرکز به صورت هفتگی و ماهانه نظارت شده و هرگونه تخلف و بی قانونی مورد پیگیری قرار می گیرد.

زمانی که شرکت های چند ملیتی از کشور رفتند ما 25 درصد از داروهای مورد نیاز کشورمان را تولید می کردیم، این درحالی است امروزه با پشتوانه داروسازان صنعتی و بخش های تحقیق و توسعه خودمان 97 درصد از محصولات داخلی را با فرم های پیچیده تر از آن زمان تولید می کنیم که این موضوع یک جهش بزرگ را در تولید دارو ایجاد کرده است و یک انقلاب بزرگی را در این زمینه بوجود آورده است. در سایت بانک موبایل می توانید علاوه بر لیست داروخانه های تهران و به همراه شماره تماس های آن ها می توانید لیست پزشکان در شهرهای مختلف اعم از لیست پزشکان مشهد ، لیست پزشکان اصفهان و... مشاهده کنید.

نظرات کاربران