پزشک داخلی کیست و چه وظایفی دارد؟

یک پزشک داخلی کسی است که در تشخیص اکثر مریضی های بزرگ سالان تخصص کافی و جامع دارد و خدمات مربوط به آن ها را ارائه می دهد.

این نوع پزشکان در درمان بیماری های داخلی تجربه بسیار ارزشمندی دارند و بیماری را از جنبه های مختلف مورد بررسی تا منشا بیماری را پیدا کنند.

اما سوالی که از خود بپرسید این باشد که چه زمانی باید به متخصص داخلی مراجعه کرد؟ در حقیقت وظیفه متخصص داخلی چیست؟

از جمله وظایف متخصص داخلی تشخیص و درمان بیماری های داخلی است و پس از تشخیص بیمار را به متخصص خود ارجاع می دهد.

در واقع زمانی که شما نمی دانید بیماری شما کدام است و منشا بیماری را نمی توانید تشخیص  دهید به پزشک داخلی مراجعه می کنید و بعد از تشخیص بیماری به متخصص مربوطه ارجاع داده شوید.

جالب است بدانید این متخصصان می توانند در آلرژی و ایمنی شناسی فوق تخصص بگیرد و این بیماری ها را تخصصی تر بررسی نمایید. سایت بانک موبایل مرجع اصلی لیست پزشکان اعم از پزشکان داخلی و... است که در شهرهای مختلف تفکیک شده است. شما می توانید برای مشاهده لیست پزشکان مشهد، لیست پزشکان تبریز، لیست پزشکان کرج و... روی لینک کلیک نمایید.

از دیگر بیماری هایی که در حوزه پزشک داخلی می تواند آن را تشخیص دهید، درد قفسه سینه شدید و ناگهانی باشد. مخصوصا اگر این درد در قسمت بالایی  بازوی چپ، تعرق و تهوع داشته باشد.

از دیگر بیماری هایی که پزشک داخلی آن را می تواند تشخیص دهد درمان عفونت تنفسی حاد، آسم، برونشیت، دیابت، فشار خون، کم کاری کالری، آنفلونزا، یائسگی، درمان پوکی استخوان، اوستئوارتریت، پنومونیا و بسیاری دیگر اشاره کرد.

در مورد برخی بیماری ها همانند فشار خون و پوکی استخوان این است این نوع نکته را بدانید که پوکی استخوان با افزایش سن شایع تر می شود و پیشنهاد به پزشکان داخلی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران