تفاوت پزشکی با پیراپزشکی چیست؟

در علم پزشکی اصطلاحات مختلفی وجود دارد که ممکن است سوال های مختلفی را در ذهن افراد بوجود بیاورد. یکی از این سوالات فرق و تفاوت پزشکی و پیراپزشکی است که در این مطلب قصد داریم آن را بررسی می کنیم.

پزشکی چیست؟

به طور کلی به هرکسی که در دنیای پزشکی مشغول باشد اعم از پزشک و یا دانشجویی که به دنبال مدرک پزشکی خود باشد و در رشته مربوطه خود تحصیل می کند، اشاره می کند. در کشورهای دیگر همانند انگلستان، پزشک شخصی به عنوان جراح در نظر گرفته نمی شود اما شغل و تخصصی که توسط MRCP تایید شده است را دنبال می کند. تا اینجا پزشکی را بررسی کردیم اما پیراپزشکی چیست؟

پیراپزشکی چیست؟

پیراپزشکان متخصصان بهداشت و درمان ماهر هستند که برای ارائه مراقبت های ویژه به کمک بیماران و سالمندان در مراکزهای درمانی، خانه سالمندان و بیمارستان ها می روند و خدمات رسانی می کنند.

یک پیراپزشک در کنار تیم EMT با مهارت پایین تری در کنار تیم کار می کند، اما جالب است بدانید که این تنها یک پیراپزشک است که کار تزریقات را انجام می دهد و در تصمیم گیری در مورد اقدامات لازم برای تامین امداد و کمک به بیماران، شجاعت داشته باشد.

یک پیراپزشک وظیفه دارد سرع ترین و مناسب ترین اقدام را به نفع بیماران انجام دهد.

در این مطلب از بانک موبایل تفاوت پزشکی با پیراپزشکی را بررسی کردیم و دیدیم که به کلیه افرادی که در حوزه پزشکی اعم از دانشجو و یا کسانی که مدرک گرفته اند اشاره دارد، اما پیراپزشکی بیشتر در حوزه کمک رسانی در زمینه های مختلف همانند دارو و یا تزریق به بیماران و همچنین کمک به سالمندان خدمات رسانی می کنند.

سایت بانک موبایل یکی از سایت های پیشرو در زمینه لیست پزشکان در شهرهای مختلف ایران است و شما می توانید برای اطلاع از لیست پزشکان تبریز، لیست پزشکان اصفهان، لیست پزشکان کرج و... روی لینک کلیک نمایید

نظرات کاربران