انحصار تاسیس داروخانه ها در دست چه کسانی است؟

زمانی که کلمه تاسیس داروخانه ها را جست و جو می کنید سایت ها و شرکت هایی را مشاهده می کنید که با قیمت های نجومی و باورنکردنی مجوز تاسیس داروخانه ها را خرید و فروش می کنند. ما سوالی که مطرح می شود این است که آیا انحصار تاسیس داروخانه ها در دست چه کسی است و آیا این افراد مجوز لازم برای تاسیس داروخنه را دارند و یا اینکه به صوت غیر قانونی اقدام به انجام این کار می کنند.

انحصار تاسیس داروخانه ها و پروانه کسب آن در مناطق مختلف شهر متفاوت است و در مناطق جنوب شهر که روزانه 7 الی 8 میلیون تومان فروش دارند از 2 میلیارد شروع می شود که این قیمت در مناطق شمال شهر بالای 10 میلیارد تومان است.

در شرایطی که رای سال گذشته دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال محدودیت های جمعتی و فاصله ای تاسیس داروخانه و رای چندی پیش هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مبنی بر رفع انحصار از مجوز سردفتری و تاسیس دروخانه همچنان همچنان تعداد فارغ التحصیلان جوان رشته داروسازی به دلیل درست نشدن ساز و کارهای موجود و ممانعت های وزارت بهداشت و انجمن داروسازان نمی توانند داروخانه تاسیس کنند. شما می توانید برای مشاهده لیست داروخانه های تهران، لیست پزشکان تهران و لیست پزشکان کرج روی لینک کلیک نمایید.

سعید نمکی در مصاحبه با یکی از خبرگزاری های رسمی کشور گفت؛ هرجایی که خواست داروخانه یا مطب تاسیس کند و باید تاسیس داروخانه براساس نیاز کشور، مناطق جغرافایی و مناطق محروم باشد. وی در ادامه افزود: اگر قرار باشد تاسیس داروخانه بی رویه صورت پذیرد مردم مناطق محروم نمی توانند هیچ وقت از داروخانه منطقه خود بهره ببرند. وی همچنین در مورد اینکه انحصار تاسیس داروخانه ها در دست کسانی خاص است افزود؛ این موضوع باعث ایجاد انحصار برای گروهی خاص نمی شود و باید به صورا عادلانه صورت پذیرد.

نظرات کاربران